PRO Budějce
Zastínění dětského pískoviště u Malého jezu

Zastínění dětského pískoviště pomocí sluneční plachty a novými stromy rozšíří dětem a rodičům možnosti, jak trávit čas venku i během horkých slunečných dnů.

Dětské hřiště u Malého jezu je vyhledávaným místem pro rodiče s dětmi. Jeho hlavní nevýhodou je absence stínu na pískovišti a ostatních herních prvcích, které jsou určeny pro nejmenší děti. To má za následek, že je hřiště v parných slunných dnech většinou využíváno méně, než na jaře nebo na podzim, kdy slunce tolik nepálí. Instalace sluneční plachty, která by během léta zastínila pískoviště, doplněná o výsadbu vhodných dřevin v areálu hřiště by rozšířila stinné plochy, na které se stahují všichni, kteří se vypraví s dekou na piknik právě na Malák. Kromě sluneční plachty a výsadby stromů by došlo k výměně dřevěného obložení pískoviště, které má nejlepší léta za sebou. Projekt je inspirován realizovanými a oceňovanými návrhy z jiných českých měst a obcí.

David Šeda
České Budějovice 1
6 - 12 měsíců
148 000 Kč
Malý
125
103
Poloha
Rozpočet
Popis položky
Cena
4 sloupky, kotvy do betonové patky, 1 plachta čtverec 4x4 m
100 000 Kč
Výsadba 3 stromů
30 000 Kč
Výměna dřevěného obložení pískoviště
8 000 Kč
Projektová dokumentace
10 000 Kč
Cena celkem
148 000 Kč
Posouzení proveditelnosti
Subjekt
Odůvodnění
Závěr
Majetkový odbor
Proveditelný
Správa veřejných statků
Proveditelný
Stavební úřad
Proveditelný
Odbor ochrany životního prostředí
Proveditelný
Celkové hodnocení
Proveditelný
Deník projektu
Datum
Popis
Leden 2022
Úvodní setkání realizátora a navrhovatele.
Únor 2022
Vzhledem k umístění pískoviště v lokalitě Malého jezu byla dohodnuta koordinace projektu s dalším projektem participativního rozpočtu Manuál pro čistý Malák.
Březen 2022
Projekt nevyžaduje zpracování projektové dokumentace ani vydání souhlasných stanovisek. Probíhá příprava podkladů pro výběr zhotovitele.