Hlasování - PRO Budějce
Hlasování

Od 1. do 31. října 2024 je možné na tomto odkazu hlasovat o projektech participativního rozpočtu PRO Budějce.

   

Hlasujte a vyberte vítěze!

Díky hlasování mají občané Českých Budějovic jedinečnou možnost rozhodnout, které z nově navržených projektů participativního rozpočtu v následujícím období město zrealizuje.

Jak hlasovat?

  • Podle Pravidel může hlasovat každý, kdo má trvalé bydliště v Českých Budějovicích a je starší 15let.
  • Hlasující má k dispozici 2 hlasy, přičemž záleží na každém, zda využije obou nebo jen jednoho hlasu. V rámci hlasovacího formuláře je pro lepší přehlednost možné projekty filtrovat dle kategorie a dle městské části.
  • Hlasovat lze elektronicky prostřednictvím těchto webových stránek (odkaz Hlasování), případně také osobně v turistickém informačním centru Magistrátu města České Budějovice (TIC) v budově radnice. Pokud vlastníte jiný doklad totožnosti než občanský průkaz (např. cizinci), využijte prosím možnosti osobního hlasování.
  • Hlasování probíhá celý říjen a končí 31. 10. ve 23:59!

Nevíte, pro který projekt hlasovat?

  • Prohlédněte si webovou Galerii projektů, kde máte k dispozici detailní popis každého projektu nebo
  • Navštivte v průběhu října výstavu projektů na náměstí Přemysla Otakara II.

Vámi favorizované projekty můžete dále podpořit třeba sdílením a informováním lidí ve svém okolí.

Jak probíhá vyhodnocení hlasování?

  • Vítězné projekty jsou ty projekty, které získají nejvíce hlasů a svým rozpočtem v součtu s ostatními nejlépe umístěnými projekty nepřesáhnou alokaci stanovenou pro daný ročník (více informací zde).
  • Vítězné projekty jsou finálně odsouhlaseny až radou města. Každý vítězný projekt je přidělen příslušnému odboru magistrátu, který se stává jeho realizátorem, a ve spolupráci s navrhovatelem a za koordinace ze strany Oddělení participativního rozpočtu je projekt zrealizován. Celková doba realizace včetně projektové přípravy nesmí přesáhnout 24 měsíců, přičemž fyzická realizace nesmí přesáhnout 12 měsíců. Průběh realizace vítězných projektů můžete sledovat v sekci Realizace, kde má každý projekt svůj realizační deník s podrobnými informacemi včetně realizační fotogalerie.

Video: Hlasování PRO Budějce – Jak na to?