Hlasování - PRO Budějce
Hlasování

Od 1. do 31. října 2022 je možné na tomto odkazu hlasovat o projektech participativního rozpočtu PRO Budějce.
   

Hlasujte a vyberte vítěze!

Díky hlasování mají občané Českých Budějovic jedinečnou možnost rozhodnout, které z nově navržených projektů participativního rozpočtu v následujícím období město zrealizuje.

Jak hlasovat?

  • Podle pravidel může hlasovat každý, kdo má trvalé bydliště v Českých Budějovicích a je plnoletý.
  • Hlasující má k dispozici 2 hlasy – z toho jeden pro malý projekt a jeden pro velký projekt, přičemž využít může jen jednoho hlasu. Projekty jsou do kategorie „malý“ či „velký“ rozděleny automaticky dle výše svého rozpočtu (více zde). Hlasující si může během hlasování projekty filtrovat, a to nejen dle velikosti, ale také dle městské části Českých Budějovic.
  • Hlasovat lze elektronicky prostřednictvím těchto webových stránek (odkaz Hlasování), případně také osobně v turistickém informačním centru Magistrátu města České Budějovice (TIC) v budově radnice. Pokud vlastníte jiný doklad totožnosti než občanský průkaz (např. cizinci), využijte prosím možnosti osobního hlasování.
  • Hlasování probíhá celý říjen a končí 31. 10. ve 23:59!

Nevíte, pro který projekt hlasovat?

  • Navštivte webovou Galerii projektů, kde máte k dispozici detailní popis každého projektu nebo
  • Přijďte v termínu od 4. do 31. října 2022 na výstavu projektů na náměstí Přemysla Otakara II. – na slavnostním zahájení 4. 10. máte navíc možnost setkat se osobně přímo s navrhovateli jednotlivých projektů a dozvědět se o projektech další informace.

Vámi favorizované projekty můžete dále podpořit třeba sdílením a informováním lidí ve svém okolí.

Jak probíhá vyhodnocení hlasování?

  • Vítězné projekty jsou ty projekty, které získají nejvíce hlasů od plnoletých občanů Českých Budějovic, a svým rozpočtem v součtu s ostatními nejlépe umístěnými projekty nepřesáhnou alokaci stanovenou pro danou kategorii. Znamená to, že vítězných projektů je v každé kategorii (malé/velké) vždy více než jeden, a to v závislosti na výši jejich rozpočtů. Více informací o alokacích a rozpočtech zde.
  • Vítězné projekty jsou finálně odsouhlaseny až Radou města. Každý vítězný projekt je přidělen příslušnému odboru magistrátu, který se stává jeho realizátorem, a ve spolupráci s navrhovatelem a za koordinace ze strany Oddělení participativního rozpočtu je projekt zrealizován. Celková doba realizace včetně projektové přípravy nesmí přesáhnout 24 měsíců, přičemž fyzická realizace nesmí přesáhnout 12 měsíců. Průběh realizace vítězných projektů můžete sledovat v sekci Realizace, kde má každý projekt svůj realizační deník s podrobnými informacemi včetně realizační fotogalerie.

Video: Hlasování PRO Budějce – Jak na to?