Jedná se o jeden z vítězných nápadů loňského ročníku participativního rozpočtu PRO Budějce – díky němu a práci realizačního týmu se podařilo vytvořit nové místo, kde si děti užijí pohyb a rodiče odpočinek (až počasí dovolí).
Nové hřiště nabízí např. věž se skluzavkou, houpačky pro malé i větší děti, pískoviště se stíněním, kreslící tabuli i lavičky pro rodiče. Vše v bezpečném, oploceném prostoru s příjemnou atmosférou.
V rámci aktuálního ročníku máme za sebou období hlasování o nových návrzích a pokračujeme dál v realizacích vítězných projektů. Průběh realizace jednotlivých nápadů si prohlédněte na stránce https://probudejce.cz/realizace-projektu-2/
Děkujeme všem, kdo se zapojují, navrhují a pomáhají Město České Budějovice posouvat kupředu.
Výčet herních prvků
- věž se skluzavkou, sítí a tyčí,
- hbitostní dráha pro větší děti,
- rotační disk,
- řetězové houpačky – sedák pro větší děti, sedák pro nejmenší děti a houpací hnízdo,
- herní sestava s domečkem a skluzavkou,
- vahadlová houpačka,
- interaktivní kreslící tabule
- pískoviště s plachtou proti slunci.
Hřiště je také vybaveno mobiliářem (lavičky, odpadkový koš, kolostav).
Povrchy dětského hřiště jsou kombinovány z dopadových ploch z gumových zatravňovacích tvárnic, písku a kačírku a trávy. Přístupová cesta je z mlatového povrchu.


