Cílem projektu je začít s opravou desítky let opomíjeného a nefunkčního prvku v historickém centru města, fontány mezi čtveřicí lip srdčitých na Anenském náměstí před koncertní síní Otakara Jeremiáše, na jehož vzniku se podílel architekt Alois Hloušek. Předmětem projektu je zpracování studie proveditelnosti opětovného uvedení fontány do provozu za udržitelných ekonomických podmínek, restaurace do původního stavu a následné zprovoznění fontány jako pítko. Pokud by byla první možnost neproveditelná, druhou možností je uložení současné fontány do depozitáře a její nahrazení dočasným vodním prvkem dle designérské soutěže.
Projekt spočívá ve výkopových pracích a výměně vodovodního potrubí a vytvoření nové přípojky na městský vodovod, opravě odtoku a samotného tělesa fontány. Druhou částí projektu je oprava samotného tělesa fontány a kontrola odtokových míst. Cílem rekonstrukce je opravit desítky let nefunkční prvek v historickém centru města, na jehož vzniku se podílel jeden z nejlepších architektů Českých Budějovic Alois Hloušek.
V obou případech nebude vodní prvek sloužit pouze lidem, ale věříme, že si k němu najdou cestu i četní živočichové žijící v centru města, a to od našich čtyřnohých kamarádů až po ptactvo a hmyz. Druhou rovinou je fakt, že veřejný prostor bychom měli udržovat v dobrém stavu, aby nám mohl sloužit v každodenním životě a přinášel nám vyžití i radost. Vodní prvek zvýší atraktivitu Anenského náměstí a po desítkách let bude tato jeho nedílná součást znovu sloužit svému původnímu účelu. Vodní prvek bude zároveň ochlazovat okolní prostředí díky odpařování, což je v době klimatické krize a zvyšujících se teplot chtěným benefitem. V posledních letech v těsné blízkosti vznikly také dva gastro podniky, díky jejichž zahrádkám prostor opět ožil. Jedním z dalších benefitů je také umělecká hodnota této fontánky, která se bohužel neprojevuje ve své plné síle, díky její nefunkčnosti.
Tato fontána s charakterem pítka nebude jistě sloužit pouze lidem, ale věříme, že k ní najdou cestu i četní živočichové pohybující se v centru města, a to od našich čtyřnohých kamarádů až po ptactvo a hmyz. Druhou rovinou je fakt, že veřejný prostor bychom měli udržovat v dobrém stavu, aby nám mohl sloužit v každodenním životě a přinášel nám vyžití i radost. Zprovoznění fontány zvýší atraktivitu Anenského náměstí a po desítkách let bude tato jeho nedílná součást znovu sloužit svému původnímu účelu. Vodní prvek bude zároveň ochlazovat okolní prostředí díky odpařování, což je v době klimatické krize a zvyšujících se teplot chtěným benefitem. V posledních letech v těsné blízkosti vznikly také dva gastro podniky, díky jejichž zahrádkám prostor opět ožil. Jedním z dalších benefitů je také umělecká hodnota této fontánky, která se bohužel neprojevuje ve své plné síle, díky její nefunkčnosti.