48 projektů získalo vaši podporu!
16. 6. 2021

Celkem 48 projektů participativního rozpočtu PRO Budějce získalo podporu občanů a poputuje k rukám zástupců magistrátu města, aby posoudili jejich proveditelnost.

V období od 1. do 15. června 2021 probíhalo u formálně schválených projektů participativního rozpočtu PRO Budějce sbírání podpory ve formě „Líbí se mi“. Kdokoliv mohl podpořit libovolný počet projektů, vždy však pouze jedním lajkem pro konkrétní projekt.
Z celkového počtu 68 podaných projektů jich o získání podpory usilovalo 62 formálně schválených, z nichž 48 získalo více než 100 „Líbí se mi“ a s příznakem „podpořený“ postoupilo do další fáze participativního rozpočtu, kterou je posouzení proveditelnosti zástupci příslušných odborů Magistrátu města České Budějovice.

Absolutním favoritem letošního lajkování je projekt Skatepark Suché Vrbné, který získal podporu 624 lajků, dalšími třemi nejvíce podpořenými projekty jsou Obnova zaniklých polních cest Haklovy Dvory s 360 lajky, Worknoutové hřiště na Pražském předměstí s 353 lajky a Rozšíření a modernizace naučné stezky u Vrbenských rybníků s 347 lajky. Dalších pět projektů nasbíralo více než 200 lajků.

Celková podpora vyjádřená jednotlivým projektům ze strany občanů byla v porovnání s loňským ročníkem participativního rozpočtu téměř dvojnásobná. V souhrnu získaly letošní projekty celkem 8 494 lajků, tedy v průměru 137 lajků na projekt. V loňském roce to bylo celkem 4498 lajků s průměrem 88 lajků na projekt.

Více informací o posuzování projektů naleznete zde, případně v Pravidlech.

   

Děkujeme, že s námi tvoříte Budějce!