Rozhodnout o projektech můžete i vy - PRO Budějce
Rozhodnout o projektech můžete i vy
30. 9. 2022

O osudu 19 projektů 3. ročníku participativního rozpočtu PRO Budějce budou rozhodovat místní občané. Hlasovat mohou pro jeden velký a jeden malý projekt.

„V říjnu se uskuteční jejich výstava na náměstí Přemysla Otakara II. Slavnostní zahájení bude 4. října v 16 hodin, a to za přítomnosti navrhovatelů jednotlivých projektů i zástupců města. Největší podporu veřejnosti si během lajkování získalo Centrum válečných veteránů s 345 lajky, hřiště Havlinda, Májová přírodní zahrada na stejnojmenném sídlišti i venkovní stoly na tenis ve Stromovce,“ říká 1. náměstek primátora Juraj Thoma.

Samotné hlasování začne 1. a skončí 31. října a probíhá prostřednictvím online formuláře. Jednotlivé kroky při vyplňování formuláře jsou popsány a vysvětleny na stránce „Jak hlasovat“ .

Hlasovat může každý plnoletý občan Českých Budějovic. Nově se také může hlasovat v Turistickém informačním centru v radnici. Kdo by chtěl využít této možnosti, nesmí si s sebou zapomenout vzít průkaz totožnosti pro ověření věku a trvalého bydliště.

Průběžné výsledky hlasování budou zveřejňovány na stránce Výsledky hlasování.

„V příštím roce nás čeká zásadní změna. Projekty už nebudou děleny na velké a malé, ale budou ohraničeny finančním limitem rozpočtu, který bude činit 2,5 milionu korun na projekt. Navržená částka na příští ročník participativního rozpočtu zůstává stejná jako letos, tedy 10 milionů korun,“ dodává náměstek.

Přehled proveditelných projektů zařazených do hlasování naleznete na webu probudejce.cz v Galerii projektů.