První projekt dokončen!
22. 7. 2021

Jako první se zrealizoval projekt s názvem Osvěžení (se) v centru města. Projekt navržený v prvním ročníku participativního rozpočtu získal potřebnou podporu, prošel posouzením proveditelnosti a zvítězil v online hlasování. Realizace se neobešla bez zádrhelu – navrhovaný rozpočet byl nízký. Ve spolupráci s realizátorem a navrhovatelkou byla ujednána instalace jednoho mlžidla, a to u Biskupského gymnázia. Osvěžit se je možné od 21. 7., kdy bylo mlžidlo instalováno.

Vývoj realizace vítězných projektů můžete sledovat v části Realizace projektů. Věříme, že již brzy přibydou další dokončené projekty, například Obnovme polní cesty, zde se jedná o zpracování projektové dokumentace, která by mohla být vyhotovena koncem roku. Obdobné je to u Zeleno-modrého srdce, kde se nejprve vyhotovila studie a nyní se pracuje na projektové dokumentaci. Také napjatě očekáváme dokončení Tréninkového hřiště a těšíme se na umělecky vyladěné Havraní náměstí. V září počítáme s dokončením projektu Květnaté pásy a hmyzí hotely. Před vysázením lučního kvítí bude nutné vybrané lokality zrekultivovat. Nejvíce diskutované Lavičky nad vodou by lidé mohli začít využívat během několika málo měsíců.

Některé projekty si musí na své dokončení ještě chvilku počkat. Pohybový park Nemanice je teď ve fázi, kdy se připravuje projektová dokumentace, další čas zabere změna využití území i samotná fyzická realizace, obdobně je na tom Pumptrack Havlinda. Branišovský les pro děti nabídne zábavnou stezku se třemi centrálními místy, nyní se pracuje na projektové dokumentaci.

Průběh realizace projektů, ale i vývoj druhého ročníku participativního rozpočtu PRO Budějce, můžete sledovat zde na našem webu, našem facebooku nebo twitteru! Tiskové zprávy jsou uveřejňovány na oficiálním webu města c-budejovice.cz.